hero statek kloubek wedding

EDU

CATION

/ OSOBNÍ MENTORING

/ WORKSHOPY

Svatební fotografii se věnuji od roku 2011, v prvních letech jsem si myslel, že mít své vlastní know-how je výhoda, platí to pořád. Od téhle myšlenky neustupuji, jen jsem upravil tu část, kdy jsem si stejně tak myslel, že prozrazovat komukoliv to jak to dělám já, nebo rovnou  konkurenci pomáhat je hloupost. Sám si totiž moc dobře pamatuji, jak jsem v roce 2014 vyrazil do Itálie na workshop Sama Hurda, který mi  nejen otevřel oči, ale doslova mě vystřelil do vesmíru. A stejně tomu bylo i později na workshopech The Rural v Barceloně nebo The Reminiscence v Berlíně, kde jsem pochopil, že největší síla je naopak v budování komunity a sdílení informací, postupů a nabitých zkušeností mezi sebou, protože jedině tak se může posouvat celé naše řemeslo a s ním i my všichni.

Velkým osobním milníkem se pro mě stal rok 2017, kdy jsem měl tu čest být jedním z řečníků Festival svatebních fotografů . Zde zaznělo pro mě a můj další vývoj to nejzásadnější sdělení. "Amatéři si konkurují, zatímco profesionálové si pomáhají." Mluvit o své práci před stotřiceti lidmi ze svatební branže bylo zprvu dost šílené, ale i přes obrovskou nervozitu jsem si to nakonec opravdu užil. Později po několika dalších besedách a workshopech pro Sony nebo Megapixel jsem si uvědomil, že mě právě tohle obrovsky naplňuje. Baví mě vás inspirovat a pomáhat vám se zdokonalovat.

Proto v roce 2019 vznikl můj vlastní workshop THE SHARING a já tak během dvoudenních workshopů začal předávat své zkušenosti práce svých snů, svatebního fotografa. Rok 2020 přináší spoustu změn, ale také nových výzev a s ním přichází nová výzva i pro mě, mentoring. Věřím, že i to si spolu užijeme.

UPŘÍMNĚ VĚŘÍM VE

SDÍLENÍ

Mým cílem je UKÁZAT vám:

- proč je důležité být sám sebou

- jak komunikuji s klienty

- moje pracovní workflow (od první poptávky, až do předání fotografií)

- marketing a budování své vlastní značky

- webové stránky, SEO

- portfolio review

- živé focení s reálným párem

- kompletní postprocessing

- práci s technikou

- fotografické tipy

Nechám vás nahlédnout pod pokličku a ukážu vám všechno ze své práce.

VYBRAT si můžete ze dvou možností:

spain love

wedding prague

1 / WORKSHOP

Chci sdílet informace a proto vzniknul THE SHARING WORKSHOP, kde vám prozradím všechno co vím a co dělám.

2 / MENTORING

Narozdíl od workshopu jsme tady pouze jeden na jednoho. Tím pádem se dostaneme přesně na to, co vás zajímá a navíc je to celé ještě osobnější.

PŘÍŠTÍ WORKSHOP

2. - 4. 5 . 2022 - VYPRODÁNO

THE

SHARING

REZERVOVAT

MÍSTO KONÁNÍ: VILLA DOM CARLI, ČERVENÉ PEČKY

CHCETE SE DOZVĚDĚT O DALŠÍCH TERMÍNECH WORKSHOPU JAKO PRVNÍ?

PŘIPOJ SE NA NEWSLETTER

CO O WORKSHOPU ŘÍKAJÍ ÚČASTNÍCI

Suma sumárum, bylo za ty dva dny krásně vidět, proč tenkrát Vojta na Festivalu řekl, že jsi nejúspěšnější CZ svatební fotograf. Myslím si, že jsme si odnesli mraky doporučení a i ponaučení, jak spoustu věcí dělat lépe a jak nad těmi věcmi i jinak přemýšlet a i jinak je vidět i dělat. Navíc k to byl i skvělý Networking v naší komunitě. Skvělé bylo, jak jsi dost často vypíchnul v každé části workshopu to zásadní a měl to jasně vyjádřené “Musíte znát svůj foťák”, “Světlo je alfa a omega všeho”, atd.  Takže na závěr musím konstatovat, že jsi na české poměry nejen TOP svatební fotograf, ale i skvělý učitel, což je také velký dar. A navíc jsi naplnil možná víc než na 100%  název workshopu The Sharing, že jsi tam sdílel úplně, ale úplně všechno!

Jak už jsem říkala, v mnoha věcech mi to hodně otevřelo oči, a nejvíce mi utkvělo v paměti asi to, že člověk může trénovat svou kreativitu, v tom bych se chtěla zlepšit. Taky se mi líbilo, jak probíhalo focení, ukázal jsi jak pracuješ. A my si taky mohli zafotit. Mě osobně ale štvalo, že zrovna není sluníčko, protože jsem byla zvědavá, jak to teda děláš s tím ostrým světlem:-)

Celkově se mi líbilo, že se snažíš nad tím přemýšlet jinak, třeba ta výzva :-) Člověka to vážně donutí opustit svou komfortní zónu, a něco se o sobě dozví. Nemusí to být vždy pozitivní, a taky že u mě nebylo, ale zase mě to nakoplo a chci na sobě více pracovat. Celkově se mi taky líbila atmosféra, byla taková pohodová a člověk se tam necítil jako že je někde, kde nepatří, že si na nic nehraješ, jsi pohodový, v pohodě a upřímný, a svůj! Taky to místo, to bylo skvělé, moc hezké opravdu.

Nezklamal jsi mě;) v podstatě jsem si opět ověřila, že s klientem pracujeme při focení tak nějak na stejný způsob. Co jsem u Dali a i u tebe ale ocenila nejvíc jsou vaše workflow. Abych pravdu řekla, to mě u tebe i Dali zajímalo nejvíc. Ani ne proto, že bych okamžitě začala dělat věci stejně, to asi ani po těch letech co si jedu ve svých kolejích, nejde, ale ukázali jste mně možnosti v určitých činostech co mohou ten můj proces zlepšit či urychlit :)u tebe mě strááášně nadchl způsob vybírání fotek (se už vidím ležet v létě u našich v hamace u bazénu a na mobilu si přitom budu dělat výběry) - vlastně i u Dali:D toto byly pro mě ty NEJ přínosy vašich WS. Každej to děláte jinak, ale oba dva způsoby jsou v důsledku pro mě to grow, proč jsem chtěla WS u tebe absolvovat, protože vím, jak mooc mě Dali posunula ve zpracování v před a věřím, že ten tvůj způsob mě osvobodí ještě víc. Takže, kámo, fakt díky, nelituju ani koruny.

— Jakub Matějec

Workshop se mi líbil po všech stránkách. Opravdu oceňuji tvou otevřenost a ochotu předat jakoukoliv informaci, na kterou se kdokoliv zeptal. Také si vážím toho, že jsi nám předal veškeré své know how, které jsis za dlouhé roky a nespočet zkušeností vytvořil. Občas, když se zeptám nějakého zkušeného fotografa o radu odpoví mi povýšeně a udělá ze mě hlupáka, že to ještě nevím, ale u tebe jsem ani na jedinou sekundu za celé 3 dny takový pocit neměla. Líbilo se mi také prostředí, které jsi nám vybral - ještě než jsem na workshop jela, jsem se rozplývala a ukazovala všem na mobilu kam jedu, že to budou 3 dny v luxusu, určitě tohle místo velice přidává na kvalitě workshopu. Přístup personálu i jídlo na Kmíně byly přímo famózní. Navštívila jsem už víc workshopů, ale tvůj WS byl prostě nejobsáhlejší a předal mi přesně ty věci, které jsem potřebovala - jak kde si vytvořit ceník, jak si nastavit pracovní proces, jaké nástroje používat, abych si mohla opravdu kvalitně a profesionálně vytvořit svůj brand v celku a ten pohled na webovky, když je zrovna v tuto chvíli tvoříme tak to bylo pro mě taky klíčové. Úplně každá informace, kterou jsi řekl pro mě byla klíčová :D Ještě jednou ti opravdu ze srdce za vše děkuji a budu moc ráda, když se ještě někdy v budoucnu uvidíme.

— Tereza Heinich

— Simona Bláhová

Ty jooo, dala bych si to i tak znovu, bylo to super!!! Strašně skvělá parta lidí - alkoholik, kouč nebo sourozenci - no umírám smíchy ještě teď :D , nikdo si na nic nehrál a ty jsi to všechno podával přesně takový, jaký jsi a to je to, co se mi moc líbilo na přednášce i teď... umíš vylézt z té komfortní zóny, na nic si nehraješ a jdeš s kůží na trh a to je super.

Moc ti díky a doufám, že se zase uvidíme.

Abych shrnula tři dny na tvém workshopu....prostě TOP zážitek. Už první dojem udělá krásné prostředí ubytování, naprosto luxusní jídlo. Ihned má člověk dojem, že ten Honza  na nás nechce šetřit a přeje si pro nás to nejlepší. Příjemné přivítání a najednou z ikony Honzy se stává úplně normální sympatický kluk, kterému sláva nestoupla do hlavy. Několikrát jsi na kurzu zopakoval, že přitahuješ lidi jako jsi ty sám, což mi vlastně po několika hodinách začne lichotit, protože vůbec není špatný být trochu jako ty...

To, že se přijede již den před, je skvělý nápad, lidi se oťukají, seznámí a prvotní rozpaky jsou druhý den pryč. Samotný workshop prozrazuje celou tvojí práci, ale upřímně musím přiznat, že některé technické věci jdou mimo mě. Což není tvůj problém, ale můj :-D.

Takže, Honzíku, děkuji. Zcela upřímně můj nejlepší kurz a vůbec bych se nebránila třeba za rok ...dva, kdy i já budu nejspíš jinde, si ho zopakovat.

— Marika Machek

Moc se mi to líbilo, byla to taková pohodička, krásný místo, fajn lidi, ty jsi byl náhodou skvělej, úplně normální kluk:) . A fakt oceňuju, že jsi odkryl úplně všechno a neděláš z toho haló.

— Nela K. Izak

Děkuju, že jsem se mohla zúčastnit. Za mě bylo všechno perfektní, zatím nejlepší workshop ze všech, co jsem absolvovala. Myslím, že si celé sharing dovedl k dokonalosti :-)

Moje sebevědomí teda hodně utrpělo, ale to se doufám v dobré obrátí a donutí mě to  na sobě začít pracovat a používat nové věci. Moc díky za slevové kódy a presety, určitě něco využiju.

— Tereza Drábková

Honzi, na Tvůj workshop bych jela ještě jednou, bylo to prostě boží. Sešla se nás skvělá parta lidí, dlouho jsem se tak nenasmála, no prostě "skulinky" a "díru na trhu" si budu ještě dlouho pamatovat. :) Strašně se mi líbí Tvůj přístup k práci, Tvoje energie a nadšení, co z Tebe vyzařuje, to mám na lidech ráda... jsi prostě moje krevní skupina a fakt jsem ráda, že jsem tam mohla být, byl to skvěle strávený čas. Oceňuji Tvoji upřímnost a spoustu vychytávek k práci, třeba ten pohodový výběr fotek, které hodlám začít co nejdřív aplikovat. :) A v neposlední řadě se mi líbilo i to krásné místo, kde se workshop konal a vynikající kuchyně. Moc jsem si to užila, děkuji fakt moc a snad se ještě někdy potkáme.

— Simona Huňová

— Anna Petrželová

Za veškeré informace, které nám předal úžasný Honza Martinec, moc moc děkuji. Moc si toho vážím a jsem ráda, že jsem mohla poznat profíka s velkým srdcem. Naplnilo to mé očekávání a ještě teď vstřebávám informace, které jsme dostali. A teď už jen záleží na mě jak s tím naložím....a já doufám, že to chytnu správným směrem. Honza vybral úžasné místo na workshop, ještě teď jsem unešena z těch prostor......a jídlo bylo supééér a hlavně, parta byla naprosto pohodová a jsem ráda, že jsem mohla potkat a poznat lidičky co milují focení. Shrnu to krátce: Honzí, jsi super !!!! (nemám ráda vykřičníky, ale teď jsem musela) a přeji Ti spoustu úžasných workshopů, focení a v životě jen to nejkrásnější, nejbláznivější.

Nenechal jsi nás pouze nahlédnout pod pokličku, ale rovnou jsi vyložil jsi karty na stůl. Předal jsi nám takové množství informací, že kdybych si do toho krásného zápisníčku, co jsi nám rozdal, nedělala poznámky, tak bych už spoustu zajímavých věcí úplně vypustila. Hodně mě bavilo i focení, kdy jsem měla možnost sledovat, jakým způsobem při focení pracuješ. Díky moc, tento workshop byl fakt pecka a doporučuji jej všem, kteří se potřebují posunout dál :-).

— Jana Máčková

— Helena Bortlíčková

— Markéta Kavalíková